Karim Benzema ispisao povijest, Real Madrid bez većih problema porazio Almeriju u glavnom gradu Španije

Real Madrid je na svom terenu ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Almerije rezultatom 4:2, ali je utakmica definitivno protekla u znaku Karima Benzeme.

Naime, Benzema je dana postigao hat-trick i tako postao četvrti najbolji strijelac u povijesti La Lige. Bio je ovo Francuzu 235 pogodak u španskom prvenstvu, pa je na taj način pretekao legendarnog Huga Sancheza.

Prvi pogodak raspoloženi napadač ‘Kraljevskog kluba’ postigao je već u petom minutu, dok je nakon 17. minuta bilo 2:0 na semaforu. Svoj drugi pogodak Benzema je postigao poslije sjajne asistencije Rodryga, da bi u 42. minutu kompletirao hat-trick pogotkom sa penala.

Do kraja poluvremena Lazaro je uspio smanjiti prednost Reala na 3:1. Na samom otvaranju drugog dijela igre pogađa Rodrygo za 4:1, a konačan rezultat od 4:2 postavio je Robertone u 61. minutu.

Mogao je domaćin slaviti mnogo ubjedljivije, no u nekoliko navrata su Madriđani pogađali okvir gola uz par neiskorištenih prilika. Real je sada drugoplasirani tim La Lige sa osam bodova manje od Barcelone. Almeria je tek 15. i sa 33 boda će se boriti za opstanak.