Katalonci bijesni zbog Realove pobjede: “Skandal”, “Dajte im titulu”

Real Madrid je u 30. kolu La Lige slavio protiv Celte u gostima 2:1 i pobjegao Sevilli na osam bodova prednosti.

Madriđani su poveli pogotkom Benzeme iz kaznenog udarca u 19. minuti da bi domaćinima u 40. minuti bio poništen pogodak zbog nedozvoljene pozicije.

Poravnali su u 52. preko Nolita, Benzema je u 64. minuti propustio realizirati drugi kazneni udarac, ali je pet minuta kasnije zabio treći za važnu pobjedu Reala.

Prvi put u 64 godine Realu su u La Ligi dosuđena tri kaznena udarca na jednom susretu, a dva od tri su diskutabilna.

Dan nakon susreta katalonski mediji, koji su, naravno, naklonjeni Barceloni, oštro su kritizirali suđenje i kaznene udarce koje je Real dobio protiv Celte. Najdalje je otišao dnevnik Sport koji je na naslovnici objavio “Dajte im titulu“.

Sudac je dosudio tri skandalozna kaznena udarca za Real, a Celti je poništio gol zbog sumnjivog ofsajda. Real nije definitivno zaslužio pobjedu u Vigu, ali je uz pomoć suca po svemu sudeći osigurao titulu“, piše Sport.