Katalonci ne razmišljaju o predaji u borbi za titulu: Barcelona protutnjala Madridom i razbila Atletico

Nogometaši Barcelone su večeras u utakmici 29. kola španske La Lige gostovali kod Atletico Madrida, te na kraju slavili sa uvjerljivih 3:0.

Izabranici Xavija Hernandeza su, bez ikakve dileme, na Wanda Metropolitano stadionu odigrali jednu od najboljih utakmica. Također, treba napomenuti da je ovo njihova druga ligaška pobjeda nad Atleticom ove sezone. Prethodno su kod kuće slavili sa 1:0.

Izgledale su ‘Jorgandžije’ poprilično dobro u prvih pola sata igre, ali ih je onda šokirao Joao Felix u 38. minutu. Portugalac je ponovo zabio “svojima” i doveo Barcu u vodstvo, a 1:0 je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku još jača ‘Blaugrana’. Robert Lewandowski je na samom otvaranju drugog dijela igre majstorski matirao Jana Oblaka i duplirao prednost gostiju. Konačnih 3:0 postavio je Fermin Lopez u 65. minutu, te tako riješio pitanje pobjednika.

Barcelona je na drugoj poziciji La Lige sa 64 osvojena boda, što je čak osam bodova manje od lidera Real Madrida. No, jasno je da se Katalonci ne misle predati u borbi za titulu. S druge strane, Atletico je ostao na petoj poziciji sa 55 bodova i slijedi mu borba za Ligu prvaka.