Katar pobijedio Japan i po prvi put u povijesti postao azijski prvak!

U finalu azijskog nogometnog prvenstva Katar je u Abu Dhabiju pobijedio Japan sa 3:1 i prvi put u povijesti osvojio kontinentalnu titulu.

Momčad koju vodi španjolski trener Felix Sanchez Bas odigrala je sjajan turnir i zasluženo pehar prvaka u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Na putu do titule azijskog prvaka Katar je nanizao šest pobjeda uz impresivnu gol razliku 19:1, a jedini pogodak primili su u finalu.

Katar je protiv četverostrukog azijskog prvaka Japana poveo u 12. minuti spektakularnim golom najboljeg igrača turnira Almoeza Alija.

Napadač katarskog kluba Al-Duhail je primio loptu u kaznenom prostoru, a potom škaricama matirao japanskog vratara Shuichija Gondu. Bio je to njegov deveti pogodak i Ali je uvjerljivo najbolji strijelac prvenstva.

Na 2:0 je povisio Abdelaziz Hatim u 27. minuti, Japan je smanjio u 69. minuti golom Takumija Minamina, no Akram Hassan Afif je u 83. minuti zabio za 3:1 s bijele točke.