‘Katastrofa’ Borussije u Dortmundu, Werder u posljednjim minutama utakmice stigao do spektakularnog preokreta

Momčad Borussije Dortmund ugostila je ekipu Werdera, te na kraju doživjela bolan poraz od 3:2 u okviru trećeg kola Bundeslige.

Naime, ‘Milioneri’ su imali prednost od dva pogotka sve do 89. minuta utakmice i naravno izgledalo je kao da će upisati treći trijumf u nizu.

Prvi pogodak postigao je Brandt u finišu prvog poluvremena, dok je na 2:0 povisio Guerreiro u 77. minutu meča. Zatim je u posljednjim minutama uslijedio spektakularan preokret gostiju i čak tri pogotka.

Prvo je Buchanan smanjio na 2:1, da bi u nadoknadi prvo Schmidt izjednačio rezultat, a onda Burke pogodio za nestvaran preokret dojučerašnjeg drugoligaša.

Borussia se nakon ovog susreta našla na šestom mjestu Bundeslige sa šest bodova, dok je Werder sedmi sa jednim bodom manje.