Katastrofa Španca i velika pobjeda Nijemca: Zverev srušio Alacaraza za polufinale Australian Opena!

Njemački teniser Alexander Zverev plasirao se u polufinale Australian Opena i to zahvaljujući iznenađujućoj pobjedi nad drugim teniserom svijeta Carlosom Alcarazom, a bilo je 3:1 po setovima.

Zverev je u potpunosti dominirao u duelu koji je trajao više od tri sata. On je u drugom gemu prvog seta iskoristio prvu break loptu i poveo sa 2:0, da bi u šestom još jednom oduzeo servis protivniku i potom sigurno servirao za prednost od 1:0 u setovima.

Alcaraz je u šestom gemu drugog seta imao dvije uzastopne break šanse koje nije iskoristio, ali jeste Zverev koji je u narednom gemu oduzeo servis Špancu i poveo sa 4:3, a zatim u devetom gemu još jednim breakom potvrdio osvajanje drugog seta.

Nijemac u četvrtom gemu trećeg seta koristi treću break loptu i vodi sa 3:1, da bi u devetom servirao za meč i polufinale. Alcaraz stiže do break lopte koju je iskoristio i smanjio prednost Zvereva na 5:4 nakon čega su oba igrača zadržala servis i susret odlazi u tie-break gdje je bolji bio Carlos.

Na samom startu četvrtog seta Zverev je uspio oduzeti servis svom protivniku i povesti sa 1:0 nakon čega je Alcaraz iskoristio drugu break šansu i automatski vratio izgubljeni servis. Na novu priliku za break se čekao do devetog gema kada je Nijemac imao dvije uzastopne break šanse.

Iskoristio je Nijemac prvu od njih i zatim ponovo došao u situaciju da servira za meč. Sada je, za razilku od trećeg seta, bio uspješniji i plasirao se u polufinale Australian Opena. Tamo ga čeka Daniil Medvedev, koji je ranije porazio poljskog tenisera Huberta Hurkacza sa 3:2.