Katastrofalan dan za Manchester United: Zvijezda ‘Crvenih đavola’ na štakama napustila Old Trafford

Nogometaši Manchester Uniteda su u utakmici 27. kola engleskog Premiershipa remizirali sa ekipom Southamptona rezultatom 0:0.

Bio je ovo katastrofalan dan za ‘Crvene đavole’, a sve je počelo u trenutku kada je Casemiro već u 32. minutu dobio direktan crveni karton, što je znatno utjecalo na razvoj događaja na terenu i pokvarilo planove domaćinu.

Međutim, iako i sa igračem manje, dojam je da su izabranici Erika ten Haga bili bliže pobjedi uz neke sjajne prilike, od kojih vrijedi spomenuti stativu Brune Fernandesa.

No, u 73. minutu novi šok. Mlada zvijezda kluba, Alejandro Garnacho, doživio je povredu te ga je Ten Hag morao zamijeniti, a na teren je poslao Jadona Sancha.

Kao i Casemiro, mladi Argentinac će ovu utakmicu i današnji dan pamtiti po lošem, dok je po završetku susreta stadion Old Trafford napustio na štakama i sa čizmom na desnoj nozi.

Nisu poznati svi detalji, ali se očito radi o teškoj povredi za mladog krilnog nogometaša koji uživa apsolutno povjerenje trenera, pa bi njegovo duže odsustvo svakako bilo veliki hendikep za United.