Katastrofalna forma: Čilić nakon drame izgubio od Cuevasa!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nastavio je s blijedim partijama. Čilić je u osmini finala ATP turnira u Budimpešti izgubio od Urugvajca Pabla Cuevasa.

Čilić je nakon drame koja je trajala tri sata i 15 minuta igre izgubio od urugvajskog tenisača Pabla Cuevasa s 5:7, 7:6 (6), 7:6 (3).

Čilić je bio slobodan u prvom kolu, a u drugom je kolu izgubio iako je imao meč-loptu uz servis u “tie-breaku” drugog seta. U trećem setu je dva puta imao “break” prednosti, kod 1:0 i 2:1, ali u oba je navrata odmah gubio tu prednost.

Kod zaostatka 4:5 i 5:6 Čilić je bio suočen s po dvije vezane meč-lopte Cuevasa, ali u oba se navrata uspio spasiti. Nažalost, u odlučujućoj igri Cuevas je vrlo brzo pobjegao na 1:5 i zatim iskoristio ukupno svoju sedmu meč-loptu.

Čiliću je ovo četvrti uzastopni poraz na ATP Touru, a posljednju pobjedu ostvario je još prije 50 dana u drugom kolu Indian Wellsa.