Katastrofalna noć za klubove iz regije: Ciprani šokirali Zvezdu, Dinamo poražen u Budimpešti

Ciparska Omonia prvi put u povijesti plasirala se u play-off Lige prvaka nakon što je na svom terenu nadigrala Crvenu zvezdu sa 4:2 boljim izvođenjem kaznenih udaraca. Nakon 120 minuta igre rezultat je bio 1:1.

Omonia je povela u 31. minuti preko Luftnera. Zvezda je izjednačila pogotkom Ivanića u zadnjim trenucima prvog poluvremena. U nastavku susreta bilo je nekoliko šansi na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao pa je pitanje pobjednika razriješeno “lutrijom” kaznenih udaraca.

Junak utakmice postao je golman Omonije Fabiano koji je zaustavio pokušaje Falcinellija i Degeneka. Kod Ciprana sva četiri nogometaša su bila precizna.

Za plasman u grupnu fazu Lige prvaka Omonia će se boriti protiv grčkog velikana Olympiakosa.