Kecmanović režirao nestvaran peti set, pobijedio Amerikanca i zakazao duel sa velikim Alcarazom na Australian Openu!

Srbijanski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala Australian Opena pošto je savladao američkog predstavnika, Tommyja Paula, u pet setova (6:4, 3:6, 2:6, 7:6 (7), 6:0).

Vidjeli smo čak četiri sata igre, dvije spašene meč lopte, te peti set koji će bez dileme ući u anale. Kecmanović se našao u osmini finala prvog kalendarskog Grand Slama budući da je poslije trijumfa nad Struffom uspio da šokira i Paula.

Srbin je spasio dvije meč lopte, slavio u tie-breaku, a potom ušao u peti set i poput tornada oduvao Amerikanca. Naime, Kecmanović je u odlučujućem setu dopustio protivniku da mu uzme samo šest poena za 29 minuta trajanja istog.

Ovo je drugi put da Miomir Kecmanović stiže do osmine finala velikog Australian Opena u posljednje tri godine, što je zaista uspjeh za stati i pozdraviti.

Međutim, sada će imati znatno težu prepreku i to u vidu Carlosa Alcaraza, a španskom teniseru je meč početkom trećeg seta predao Kinez Juncheng Shang.