Kekova Slovenija srušila indisponiranu Hrvatsku, BiH se iz Finske vraća s bodom

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je poraz na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru. U srijedu je u Ljubljani bolja od svjetskih viceprvaka bila Slovenija s minimalnih 1:0.

Vatreni‘ su razočarali igrom u Sloveniji, a izabranici Zlatka Dalića su igrali samo u prvih 15 minuta utakmice, kada su stvorili jedine dvije šanse za gol, ali nisu iskoristili uspavanost slovenske zadnje linije.

Pogodak odluke postigao je Sandi Lovrić u 15. minuti. Pogriješio je Perišić na centru, Slovenci su odigrali brzu kontru koju je očistio Vida, ali se lopta odbila do Lovrića, koji s ruba kaznenog prostora upućuje udarac koji pogađa Brozovića i završava u mreži.

Bio je ovo prvi poraz Hrvatske od Slovenije u deset međusobnih susreta. Dosad je Hrvatska imala šest pobjeda i tri remija, ali reprezentacija Matjaža Keka znala je kako zaustaviti svjetske viceprvake.

U ostalim susretima grupe H Rusija je slavila kod Malte sa 3:1, dok su Cipar i Slovačka remizirali 0:0.

Reprezentacije Bosne i Hercegovine, pod vodstvom novog izbornika Ivajla Peteva, otvorila je kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo remijem kod Finske (2:2).

Zmajevi‘ su poveli u 55. minuti kada Pjanić pogađa nakon što mu je kazneni udarac zaustavio odbranio golman. Tri minute poslije Pukki pogađa za izjednačenje.

Isti igrač u 77. minuti dovodi Finsku u vodstvo, a konačnih 2:2 postavlja Stevanović u 84. minuti susreta.

U drugoj utakmici iz grupe D aktualni svjetski prvaci Francuzi remizirali su 1:1 s Ukrajinom. ‘Tricolori‘ su poveli prekrasnim pogotkom Griezmanna u 19. minuti, a gosti su izjednačili u 57. minuti autogolom Kimpembea.

Portugal je u grupi A u dvoboju koji je zbog epidemioloških razloga igran u Torinu pobijedio Azerbajdžan sa 1:0, a gol odluke zabio je Ruben Neves u 37. minuti.

U drugoj utakmici ove grupe Srbija je u Beogradu nadigrala Irsku sa 3:2.

Brončani s posljednjeg Mundijala u Rusiji, Belgijanci otvorili su put prema Kataru pobjedom protiv Walesa sa 3:1 u utakmici grupe E. Češka je na gostovanju deklasirala Estoniju sa 6:2.

Norveška je na gostovanju pobijedila slabašni Gibraltar sa 3:0, a strijelci su bili Sorloth (43), Thorstvedt (45) i Svensson (57).

Gostujuću pobjedu je upisala i Crna Gora protiv Latvije sa 2:1. Za domaćine je pogodio Ikaunieks (40), a rezultat je okrenuo Jovetić (41, 83).