Kiel priredio senzaciju mjeseca eliminacijom Bayerna iz Kupa Njemačke

Nogometaši Kiela šokantno su se plasirali u osminu finala Kupa Njemačke nakon što su večeras pobijedili favorizovani Bayern nakon boljeg izvođenja penala (2:2 reg).

Dobro je krenulo po Bayern budući da je Gnabry već u 14. minuti doveo goste u vodstvo.

Osam minuta prije odlaska na odmor Kiel je šokirao prvaka Evrope. Dehme je odlično izbacio Bartelsa, koji se hrabro krenuo ka golu Bavaraca i neumoljivo pogodio za 1:1.

Bayern je ponovo došao u vodstvo u ranoj fazi drugog dijela. Ovaj put na spektakularan način budući da je Sane maestralno pogodio iz slobodnog udarca.

Činilo se kako će Bayern ipak u regularnih 90 minuta proći dalje, a onda je u 95. minuti Wahl pogodio glavom nakon asistencije Van den Bergha i utakmica je otišla u produžetke.

Iako je minhenski gigant silovito želio završiti posao prije lutrije, svi pokušaji su im se izjalovili.

U penalima su spretniji i mirniji bili momci iz Kiela koji će u u osmini finala Kupa Njemačke igrati protiv Darmstadta.