Kiel sjajnom partijom šokirao Barcelonu i postao evropski rukometni prvak

Rukometaši njemačkog Kiela šokantno su pobijedili Barcelonu u finalu Lige prvaka rezultatom 33:28 i na taj način stigli do četvrte evropske titule u svojoj historiji.

Finale je počelo atomskim rukometom s obje strane, a sredinom prvog poluvremena njemački tim uspio je napraviti prvu osjetnu prednost.

Sredinom prvog poluvremena Kiel dolazi do prednosti od četiri gola (13:9), da bi do poluvremena nastavili igrati u istom ritmu i na pauzu su otišli s prednošću od 19:16.

Kiel je dodatno povećao svoju prednost na otvaranju drugog dijela, u jednom trenutku je stigao i do čak pet pogodaka razlike (25:20), nakon čega je bilo jasno da će se Barcelona teško vratiti u meč.

Ipak, španski velikan se nije predao, uspio je smanjiti na tri poena, a ključni trenutak bio je u 57. minuti kada je pri vodstvu njemačkog tima od tri gola razlike (29:26) Gomez iz sedmerca pogodio prečku.

Heroj Kiela bio je golman Landin koji je na kraju susret završio sa čak 14 odbrana, a najefikasniji su bili Ekberg sa osam i Sagosen sa šest golova.

U meču za treće mjesto PSG je nešto ranije danas pobijedio Veszprem sa 31:26.