Kiks Reala u borbi za odbranu titule prvaka Španije, fantastični i hrabri Villarreal sve bodove ostavio na El Madrigalu

Nogometaši Villarreala danas su na svom terenu u okviru 16. kola španske La Lige savladali ekipu Real Madrida rezultatom 2:1.

U prvih 45 minuta moglo se vidjeti dosta prilika i pravo čudo je kako su mreže i dalje mirovale, a bolji rival bio je definitivno domaćin.

Početak drugog poluvremena i odmah prvi pogodak. Pino se našao u sjajnoj situaciji i precizno pogodio mrežu aktuelnog prvaka Evrope i Španije za prednost svog tima. Ipak, već nakon 13 minuta Benzema vraća neriješen rezultat pogotkom sa bijele tačke.

Međutim, ni “slavlje” gostiju nije dugo trajalo. Odmah u 63. minutu Moreno, također sa bijele tačke, vraća prednost Villarrealu i postavlja konačnih 2:1.

Real je do kraja pokušavao doći do poravnanja, ali su svi pokušaji završavali neuspješno, pa su Madriđani sva tri boda morali ostaviti na El Madrigalu danas.

Real Madrid trenutno je na drugom mjestu La Lige sa 38 bodova, a toliko ima i Barcelona koju očekuje meč sa Atletico Madridom. S druge strane, Villarreal je peti sa 27 bodova na svom kontu.