‘Kiša golova’ i spektakularan meč: Milan i Sassuolo remizirali na sjeveru Italije, domaćinu se smiješi druga liga

Nogometaši Milana gostovali su ekipi Sassuola na sjeveru Italije u utakmici 32. kola Serie A, a konačan rezultat glasio je nevjerovatnih 3:3.

Poraz od Rome u prvom četvrtfinalnom meču Evropske lige ostavio je traga na igrače Milana koji su danas igrali u nešto kombinovanom sastavu, te na kraju došli tek do boda protiv slabašnog Sassuola.

Danas je domaća momčad za samo 10 minuta šokirala favorita. Naime, prvo je u četvrtom minutu Pinamonti zabio za 1:0, da bi 2:0 svega šest minuta kasnije postavio Lauriente.

‘Rossoneri’ se zatim malo bude, a onda u 20. minutu Rafael Leao postiže sjajan pogodak i smanjuje zaostatak svog tima. No, Lauriente svojim drugim golom u 53. minutu donosi visokih 3:1 Sassuolu. Ipak, Jović šest minuta poslije smanjuje na 3:2.

Naredni i ujedno posljednji pogodak na ovoj utakmici vidjeli smo tek u 84. minutu. Okafor je tada postavio konačnih 3:3 i donio bod velikanu sa San Sira.

Milan je drugoplasirana ekipa Serie A sa 69 osvojenih bodova i njima je najvažnije osigurati nastup u Ligi prvaka za iduću sezonu. S druge strane, Sassuolo je u zoni ispadanja sa samo 26 bodova na svom kontu i smiješi im se Serie B.