‘Kiša pogodaka’ i spektalukarna utakmica u Rijadu, Messi i Ronaldao tresli mreže u trijumfu PSG-a nad All Starom

Ekipa PSG-a je u nezaboravnom spektaklu u Saudijskoj Arabiji savladala All Star tim nogometaša iz ove zemlje rezultatom 4:3.

Sve oči su, kako se i očekivalo, bile uprte ka dvojici najvećih. Cristiano Ronaldo i Lionel Messi su zvijezde o kojima će se pričati i pisati narednih dana ponovo.

Messi je na asistenciju Neymara doveo PSG u vodstvo već u trećem minutu susreta. Kazna za neke promašaje ‘Prinčeva’ stiže u 34. minutu. Navas je “nokautirao” Ronalda koji sa bijele tačke poravnava rezultat. Bernat je kasnije dobio i crveni karton, da bi u 43. minutu prvak Francuske preko Marquinhosa ponovo stigao do prednosti.

Nakon toga Neymar nije iskoristio penal, dok na drugoj strani Ronaldo zabija za 2:2 i konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku ponovo prvi do novog pogotka stiže PSG. U 53. minutu Ramos se upisuje u strijelce za 3:2, ali je radost Galtierovog tima kratko trajala jer je svega tri minuta kasnije Jang Hyun Soo pogodio za 3:3.

Revija pogodaka nastavljena je u 60. minutu. Dosuđen je novi penal, a odgovornost uspješno odrađuje Kylian Mbappe i trese mrežu protivnika za 4:3. PSG sav posao završava u 78. minutu. Odličnu akciju sjajno završava Ekitike i pogađa za 5:3. Ipak, u nadoknadi meča Talisca na fantastičan način postavlja konačnih 5:4.

Saudijci su priredili istinski spektakl za sve. Cijeli svijet je gledao ovu utakmicu koja je vjerovatno i posljednji obračun dvojice velikana svjetskog nogometa.