Klasični njihov stil! Manchester United u meču za ‘srčani udar’ i sa sedam pogodaka savladao Wolverhampton

Nogometaši Manchester Uniteda večeras su umalo prokockali prednost od dva pogotka na gostovanju kod Wolverhamptona u 22. kolu engleskog Premiershipa, ali su na kraju ipak slavili rezultatom 4:3.

Sjajno su gosti otvorili utakmicu i već u petom minutu pogotkom Rashforda došli do prednosti. Nakon što je asistirao Rashfordu, Hojlund je i sam u 22. minutu zatresao mrežu protivnika za 0:2.

Imali su ‘Crveni đavoli’ siguran rezultat sve do 71. minuta, kada Sarabia sa penala smanjuje zaostatak Wolvesima. No, kratko je trajala sreća domaćih jer je samo četiri minuta kasnije rezervista McTominay povisio na 1:3. Kilman u 85. minutu smanjuje na 2:3, a onda drama.

Igrao se peti minut sudačke nadoknade kada je Pedro Neto šokirao United i pogodio za 3:3. Ipak, tim iz Manchestera dolazi do sva tri boda zahvaljujući golčini Mainooa u 97. minutu za konačnih 3:4.

Manchester United se trenutno nalazi na sedmom mjestu tabele Premiershipa sa 35 osvojenih bodova. S druge strane, ‘Vukovi’ su 11. sa 29 bodova.