Klopp i ekipa ponovo očajni: Liverpool gostovao Bournemouthu, ‘Trešnjice’ im priredile slatku osvetu

U okviru 27. kola engleskog Premiershipa ekipa Bournemoutha je sa minimalnih 1:0 na svom terenu savladala tim Liverpoola.

Podsjećanja radi, Liverpool je u prvoj ligaškoj utakmici protiv Bournemoutha ove sezone slavio sa nevjerovatnih 9:0, pa je ovo bila ozbiljna osveta ‘Trešnjica’.

Liverpool je napadao od početka, ali ‘Redsi’ svoje šanse nisu uspjeli iskoristiti. Trenutak odluke i jedini pogodak pao je u 28. minutu susreta. Tada je Billing zabio na asistenciju Quattare za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

U nastavku su gosti pokušavalo doći do izjednačenja svim silama, no sve to bilo je izuzetno jalovo. Klopp je također pokušao popraviti stvari nekim izmjenama, ali se ništa konkretno nije popravilo. Također, vrijedi napomenuti strašan promašaj Salaha iz penala u 69. minutu.

Nakon ovog poraza Liverpool je peti sa 42 osvojena boda, dok je ekipa Bournemoutha pobjegla iz zone ispadanja i sada su 16. sa 24 boda na svom kontu.