Klopp konačno nadmudrio De Zerbija: Liverpool pobijedio Brighton na Anfieldu i preuzeo lidersku poziciju Premiershipa

Nogometaši Liverpoola savladali su na domaćem terenu ekipu Brightona rezultatom 2:1 u utakmici 30. kola engleskog Premiershipa.

Svakako da Liverpool sa nova tri boda i liderske pozicije može mirnije pratiti današnji derbi meč između Manchester Cityja i Arsenala koji se igra na Etihadu.

Međutim, danas stvari nisu najbolje krenule za ‘Redse’. Igrao se tek drugi minut kada odbrana domaćeg tima nije odreagovala baš najbolje i to je fantastično iskoristio Danny Welbeck, te sjajno pogodio za 0:1.

Zatim je Liverpool počeo sa opsadom gola Brightona. Redale su se šanse za engleskog velikana, a sve se isplatilo u 27. minutu. Tada je Luis Diaz odlično iskoristio jednu loptu i matirao gostujućeg golmana za poravnanje.

U nastavku je domaćin također dominirao, pa je tako stigao do novog pogotka i preokreta u 65. minutu. Fenomenalnu asistenciju Mac Allistera u pogodak je pretvorio Salah i postavio konačnih 2:1.

Vrijedi također napomenuti da je ovo prva pobjeda Jurgena Kloppa protiv Roberta De Zerbija na klupi Brightona. Inače, na njihova četiri susreta Italijan je upisao dvije pobjede, dok su dva meča okončana remijem.

Liverpool je dakle lider Premiershipa sa 67 osvojenih bodova i imaju tri boda više od drugoplasiranog Arsenala, odnosno četiri više od trećeplasiranog Manchester Cityja. Brighton je deveti sa 42 boda.