Klopp nakon remija sa Chelseajem: ‘Da imam više ovakvih sezona ne bih bio menadžer Liverpoola’

Nogometaši Chelseaja i Liverpoola remizirali su 0:0 u odgođenom derbiju 8. kola engleske Premier lige.

Bluesi‘ su bili daleko bolji protivnik i potpuno su dominirali, a poništena su im dva pogotka. Prvi je postigao James u 26. minuti, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Drugi je postigao Havertz u 50. minuti, ali ni on nije priznat zbog igranja rukom.

Liverpool je ovim remijem propustio šansu približiti se mjestima koja vode za Ligu prvaka i ne zna pobjedu već tri kola, baš kao ni Chelsea. Menadžer ‘RedsaJurgen Klopp nakon susreta bio je zadovoljan rezultatom s obzirom na okolnosti.

Bod nam je prihvatljiv. Bio je ovo sudar dviju ekipa s niskim samopouzdanjem, ali borili smo se i mi i oni. Pokazali smo dosta toga, a nisam mogao očekivati više od ekipe u kojoj sam morao napraviti šest promjena“, kazao je Klopp i zaključio:

Nastavit ćemo se boriti. Možemo pričati koliko želimo, ali vrijeme je da nešto i odigramo. Bogu hvala da nisam imao više ovakvih sezona u karijeri jer da jesam, ne bih bio menadžer Liverpoola. Moramo se izvući iz ove situacije.