Koeman otvoreno komentirao status Griezmanna u Barceloni: Evo što je rekao

Barcelona je u 17. kolu La Lige slavila u gostima kod fenjeraša Huesce s minimalnih 1:0 i skočila na peto mjesto ljestvice. Katalonci sad za liderom Atleticom zaostaju deset bodova.

Nakon susreta medije je najviše interesiralo zašto je trener Katalonaca Ronald Koeman na klupi ostavio Antoinea Griezmanna. Šansu od prve minute umjesto Francuza plaćenog 120 milijuna eura dobio je Danac Martin Braithwaite.

Vjerujem svakom svom igraču, ali ako odlučim igrati s trojicom u sredini terena, onda mogu imati trojicu napadača. Tu je, naravno, Leo Messi, a ovaj put sam se odlučio da će uz njega zaigrati i Ousmane Dembele. Za treće mjesto sam morao birati između Antoinea i Martina. Zadnjih tjedana Martinu ide odlično, ali ovo ne znači da ne vjerujemo u Antoinea, ima dovoljno susreta za sve“, poručio je Koeman koji je Griezmanna uveo u igru u zadnjih devet minuta.

To je već drugi put u zadnje tri utakmice da je Griezmann ostao na klupi. U pobjedi protiv Valladolida (3:0) uopće nije dobio šansu, a onda je u remiju s Eibarom (1:1) zamijenjen nakon 66 minuta igre.

Ove sezone je Griezmann zabio samo tri pogotka uz dvije asistencije u 15 nastupa.