Koln ispustio dva gola prednosti i podijelio bodove sa Mainzom

U prvoj utakmici današnjeg programa 26. kola Bundeslige nogometaši Kölna dočekali su na svom terenu Mainz. Susret je završen rezultatom 2:2.

Domaćin je do vodstva došao već u petoj minuti susreta. Niakhate je napravio prekršaj u šesnaestercu, a nakon konsultacije s VAR sobom sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Mark Uth.

Rezultat iz prvog dijela bio je na snazi sve do osmog minuta nastavka kada je za 2:0 pogodio Florian Kainz.

Mainz je smanjio rezultat u 61. minuti susreta, a pogodio je Taiwo Awoniyi nakon asistencije Robina Quaisona.

U 72. minuti susreta gosti su došli do izjednačenja. Pierre Kunde Malong povukao je loptu skoro s centra igrališta, prošao kroz sredinu odbrane domaćih i donio izjednačenje Mainzu.

Nakon ovog kola Koln je na 10. poziciji sa 33 osvojena boda, dok je Mainz na 15. sa 27 bodova.