Koln na svom terenu šokirao Borussiju Dortmund i sjajnom partijom stigao do velikog trijumfa

Igrači Kolna savladali su Borussiju Dortmund na domaćem terenu rezultatom 3:2 u okviru osmog kola njemačke Bundeslige.

‘Milioneri’ su imali prednost od 31. minuta susreta kada se u strijelce za goste upisao Julian Brandt, no sve se izokrenulo u svega tri minuta.

Prvo je Florian Kainz pogodio za izjednačenje u 53. minutu, da bi svega tri minuta poslije Tigges nakon kornera preokrenuo rezultat.

Na 3:1 povisio je Dejan Ljubičić lijepim udarcem sa oko 20 metara, dok je konačnih 3:2 u 78. minutu autogolom postavio Schmitz.

Borussija se nakon ovog poraza našla na četrtoj poziciji Bundeslige sa 15 bodova, a Koln zastupa sedmo mjesto sa ukupno 13 osvojenih bodova.