Kombinirana Hrvatska bravurom Kramarića ostvarila tešku pobjedu u zadnjoj provjeri pred SP

Nogometaši Hrvatske odigrali su svoju posljednju pripremnu utakmicu uoči Svjetskog prvenstva u Kataru i pobijedili Saudijsku Arabiju s minimalnih 1:0.

Vatreni‘ su gostovali u Rijadu na stadionu Prince Faisal bin Fahad, a izbornik Zlatko Dalić iskoristio je šansu isprobati brojne kombinacije. Većina najvećih zvijezda svjetskih viceprvaka nije igralo od prve minute.

S obzirom na brojne izmjene u sastavu Hrvatske Saudijska Arabija je bila ravnopravan protivnik. U prvom dijelu Arapi su mogli do pogotka preko Al Buraikana, ali je Livaković sjajno reagirao.

Prvu veću veliku Hrvatska je imala u 53. minuti, ali je Oršić iz voleja šutirao daleko od gola. Najveću priliku na susretu Arapi su imali nakon sat vremena igre, ali je Al Dawsari u situaciji “oči u oči” s Livakovićem šutirao preko gola.

Kada se činilo da će susret završiti bez pogodaka, Kramarić krasnim pogotkom u 82. minuti donosi slavlje Hrvatskoj. Bila je to individualna akcija po lijevoj strani, namjestio se na jaču, desnu nogu i šutirao u bliži kut koji je ostao nebranjen.

Hrvatska tako s okusom pobjede odlazi na Svjetsko prvenstvo u Katar. Tamo će im protivnici u grupi biti Belgija, Maroko i Kanada.