KONAČNO: Napoli je novi prvak Italije, podjela bodova sa Udineseom dovoljna Napolitancima da osiguraju titulu

U utakmici 33. kola italijanske Serie A odmjerene su snage između domaćeg Udinesea i Napolija, a susret je na kraju okončan rezultatom 1:1, te je bod bio dovoljan gostima da matematički osiguraju titulu prvaka Italije.

Meč je fenomenalno počeo za Udinese. Igrao se 13. minut kada je Lovrić pogodio za vodstvo tima iz Udina praktički iz prve prave akcije na večerašnjoj utakmici.

U nastavku su i jedni i drugi imali svoje šanse, no više od jednog pogotka u prvom poluvremenu nije bilo. Međutim, već poslije osam minuta u drugom dijelu igre Victor Osimhen zabija za poravnanje i konačnih 1:1.

Mogli su izabranici Luciana Spallettija do kraja susreta i do potpunog preokreta i svih bodova, ali je izostala realizacija. Ipak, sudija je odsvirao kraj i počelo je veliko slavlje navijača sa juga zemlje.

Napolitanci su tako pet kola prije kraja domaćeg prvenstva i matematički potvrdili status novog prvaka Italije, te trenutno imaju čak 16 bodova više od drugoplasiranog Lazija.