Konačno prekinuo katastrofalan niz: Ćorić slavio nakon gotovo pet mjeseci!

Najbolje rangirani hrvatski tenisač Borna Ćorić (ATP – 32) plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Rio de Janeiru nakon što je nadigrao Argentinca Juana Ignacija Londera (ATP – 61) sa 7:6 (5), 7:5.

Ćorić je pobjedom nad Londerom konačno prekinuo katastrofalan niz nakon što je na sedam uzastopnih turnira u posljednja četiri i pol mjeseca ispao u prvom kolu.

U neizvjesnom prvom setu ukazala se samo jedna prilika za break, imao ju je hrvatski tenisač u četvrtom gemu, ali je nije iskoristio. Nakon toga set se odlučivao u tie-break u kojemu je Ćorić gubio 0:3, ali je ipak uspio preokrenuti.

Na početku drugog seta činilo se da više neće biti neizvjesnosti, jer je najbolji hrvatski reket s dva uzastopna breaka u dva navrata servirao za pobjedu, kod vodstva 5:2 i kod 5:4, ali je oba puta izgubio servis.

No, bez obzira na to što je propustio veliku priliku Ćorić je na kraju ipak osvojio drugi set sa 7:5 i plasirao se u osminu finala.

Njegov sljedeći protivnik bit će 19-godišnji Brazilac Thiago Seyboth Wild (ATP – 206), koji je za nastup na turniru dobio pozivnicu organizatora.