KONAČNO! Zmajevi pogotkom Prevljaka do prve pobjede nakon gotovo dvije godine

Nogometaši Bosne i Hercegovine slavili su u Zenici u prijateljskom susretu protiv reprezentacija Kuvajta rezultatom 1:0 te su tako došli do prve pobjede nakon 657 dana.

Zmajevi‘ su bolje otvorili susret, ali su gosti mogli prvi doći u vodstvo u 21. minuti kada su pogodili prečku. Al Mutawa je odlično šutirao s distance, ali je okvir gola
spasio izabranike Ivayla Peteva.

Samo pet minuta kasnije BiH je također pogodila prečku. Nalić se našao sam na drugoj stativi, ali je iz savršene pozicije pogodio okvir gola.

Zmajevi‘ u 66. minuti dolaze u vodstvo. Ćivić je poslao prizemnu loptu u kazneni prostor gostiju, a na pravom mjestu bio je Prevljak koji pogađa za vodstvo BiH.

Do kraja susreta vidjeli smo još jednu prečku u režiji Nalića. ‘Zmajevi‘ su tako upisali prvi trijumf još od 18. novembra 2019. godine.

Reprezentacija BiH već u utorak igra novi susret, daleko važniji. Naime, ‘Zmajevi‘ će također u Zenici dočekati Kazahstan u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo te bi se u slučaju pobjede vratili u igru za prva dva mjesta u grupi.