Košarkaška mašina ne zna da stane! Luka Dončić odigrao novu fenomenalnu utakmicu i ispisao povijest NBA lige

Novu zaista fenomenalnu utakmicu na gostovanju kod Brooklyna odigrao je Luka Dončić, a njegovi Mavericksi su slavili rezultatom 119:107.

Irving je na ovom meču zabilježio samo jedan poen više od Dončića, ali je fantastični Slovenac na kraju proglašen igračem utakmice uz jedan nevjerovatan podatak.

Ubacio je Dončić 35 poena, a imao je nestvarnih 18 skokova i jednu blokadu. Samo jedna asistencija nedostajala mu je za triple-double, te je uspio ukrasti i dvije lopte.

Na terenu je Luka proveo čak 43 minute, dok posebno ludo zvuči činjenica da je uz ovakvu statistiku izgubio samo jednu jedinu loptu. Štaviše, stručnjaci tvrde da je on prvi igrač u povijesti NBA lige koji je uz ovakvu statistiku i minutažu izgubio samo jednu loptu.

Također, ono što još treba napomenuti je to da je i ta jedna lopta koju je Slovenac izgubio jako “sumnjiva”. Razlog je taj što mu je ona upisana za pokušaj šuta sa sirenom na samom kraju susreta.

Košarkaši Phoenix Sunsa ostvarili su pobjedu kod kuće protiv Milwaukee Bucksa sa 114:106. Najbolji kod pobjednika bili su Booker i Durant. Booker je ubacio 32 poena i imao četiri asistencije, te jedan skok. Durant je ubacio 28, imao jednu asistenciju i 10 skokova.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Jusuf Nurkić, ubacio je 10 poena sa četiri asistencije i 10 skokova. S druge strane, kod Milwaukeeja je Antetokounmpo zabilježio 34 poena, te dodao šest asistencija i 10 skokova.