Košmarna noć za navijače Rome, Atalanta u svom Bergamu ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv ‘Vučice’

Sjajnu utakmicu su u okviru 31. kola italijanske Serie A odigrali domaća Atalanta i Roma, a pobjedu je na kraju ostvario tim iz Bergama rezultatom 3:1.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo nekim posebno izglednim šansama, ali su do prvog pogotka stigli nogometaši Atalante. U 31. minutu susreta je Pašalić odlično pogodio iz voleja na asistenciju Zapate.

U nastavku je trener gostiju, Jose Mourinho, pokušao nešto promijeniti izmjenama. Međutim, u 74. minutu još jedna lopta u mreži Rome. Tada se među strijelce upisao Toloi.

Uspio je Pellegrini u 83. minutu pogoditi i smanjiti zaostatak na 3:1, no već u narednom napadu Koopmeiners poslije nestvarne greške golmana ‘Vučice’ zabija za konačnih 3:1 i veliku pobjedu Atalante.

Atalanta se nakon ovog trijumfa probila na sedmo mjesto Serie A te uveliko sanja plasman u Ligu prvaka koja im bježi četiri boda. S druge strane, Roma je napravila korak nazad i sada se nalazi na petoj poziciji sa 56 osvojenih bodova koliko ima i Milan koji je četvrti.