Kovačev Monaco ‘potopio’ PSG na njihovom terenu: Deset uzastopnih utakmica bez poraza!

Nogometaši Monaca pod vodstvom Nike Kovača pobijedili su ekipu PSG-a u gostima sa 2:0 u susretu 26. kola francuske Ligue 1.

Monaco je poveo već u petoj minuti susreta. Volland je nabacio na drugu stativu, tamo je bio Aguilar koji se umjesto šuta odlučio na asistenciju glavom, a mrežu je iz blizine zatresao 20-godišnji Sofiane Diop.

Parižani su dominirali u posjedu lopte ali do odlaska na odmor nisu uspjeli stvoriti pravu priliku. Monaco se koncentrirao na obranu i brze kontranapade, ali do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja.

Šest minuta nakon igre u nastavku Monaco je još jednom šokirao favorizirane domaćine. Nakon gužve u kaznenom prostoru lopta se odbila do stopera Guillerma Maripana, a on je preciznim udarcem matirao nemoćnog Navasa.

PSG je nastavio napadati, ali najveću priliku na ostatku dvoboja imala je Kovačeva ekipa. Naime, Volland je u 63. minuti s nekoliko metara promašio cijeli gol.

Monaco za poraz u Ligue 1 ne zna već deset utakmica. Nalazi se na četvrtoj poziciji, sa samo dva boda manje trećeplasiranog PSG-a. Lider Lille bježi mu šest bodova.