Kovačić dvostruki strijelac u uvjerljivom trijumfu nad Turskom, Škotska iznenadila Španiju, Švicarska nastavila sjajno

Nogometaši reprezentacije Hrvatske večeras su u okviru 2. kola grupe D kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo gostovali kod selekcije Turske, te na kraju slavili sa uvjerljivih 2:0.

Apsolutni heroj raspoloženih Hrvata večeras je bio veznjak londonskog Chelseaja. Mateo Kovačić postigao je jedina dva pogotka na susretu, a mrežu protivnika je tresao u 20., te 49. minutu meča.

Svoju utakmicu u istoj grupi odigrale su reprezentacije Velsa i Latvije. Domaći su sasvim očekivano srušili gostujuću selekciju, ali sa minimalnih 1:0. Strijelac je bio Moore u 41. minutu.

Švicarska je u grupi I ugostila na svom terenu nacionalni tim Izraela i savladala ga sa ubjedljivih 3:0. Za Švicarce su zabijali redom Vargas, Amdouni i Widmer. S druge strane, u grupi su se večeras sastali Kosovo i Andora podijelivši bodove (1:1), dok je Rumunija pobijedila Bjelorusiju rezultatom 2:1.

Selekcija Škotske dočekala je Španiju i odigrala zaista iznad svih očekivanja. McTominay je dva puta slao loptu iza leđa nemoćnog Arrizabalage za ubjedljiv trijumf Škota rezultatom 2:0. Vrijedi još napomenuti da su danas u ranijem terminu snage odmjerile Gruzija i Norveška te remizirale rezultatom 1:1.