Kraj lijepe serije na Villa Parku: Sheffield United osvojio veliki bod i spriječio Aston Villu da zauzme lidersku poziciju Premiershipa

Nogometaši Aston Ville i Shefielld Uniteda odigrali su neriješeno 1:1 u 18. kolu Premiershipa uz kontroverzno suđenje Anthonyja Taylora i njegovih pomoćnika.

Domaći su oštećeni u barem dvije situacije, iako je i treća u najmanju ruku bila sporna.

Prvo je u 11. minuti Souza očigledno rukama odgurnuo Watkinsa u kaznenom prostoru, ali sudije nakon pregleda VAR-a nisu ništa pokazale.

U 59. minuti Bailey je zatresao mrežu Sheffielda, ali gol je poništen zbog prethodnog prekršaja nad golmanom, iako i nakon pregleda VAR-a to nije bilo jasno uočljivo.

I kao šlag na tortu, u 74. minuti jedan igrač Sheffielda je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i odnio loptu ispred igrača Ville, ali arbitri su ponovo nakon pregleda VAR-a ostali nijemi.

Potpuni šok za sve na Villa Parku je uslijedio u 87. minuti kada je Archer pogodio nakon lijepe akcije za vodstvo Sheffielda, da bi rezervista Zaniolo u 97. minuti ipak spasio domaće poraza za konačnih 1:1.

Aston Villa je tako propustila veliku priliku da prvi put nakon januara 1999. godine preuzme vrh tabele, računajući period od najmanje 18 odigranih utakmica.

Momčad Unai Emeryja je druga sa 39 bodova i utakmicom više u odnosu na lidera Arsenala, dok je Sheffield pretposljednji sa devet bodova.

U narednom kolu Villa će gostovati Manchester Unitedu, dok Sheffiled United dočekuje Luton u borbi za opstanak.