Kraj Tuchelove bajke: West Bromwich Albion deklasirao Chelsea na Stamford Bridgeu

West Bromwich Albion slavio je na Stamford Bridgeu u 30. kolu Premier lige protiv Chelseaja rezultatom 5:2.

Thomas Tuchel je tako doživio prvi poraz otkako je napustio PSG i preuzeo mjesto Chelseajevog menadžera. Nijemac je na klupi ‘Bluesa‘ odradio 14 utakmica i nije izgubio niti jednu, sve do danas. Chelsea je u tom razdoblju primio tek dva pogotka.

Chelsea je poveo u 27. minuti pogotkom Pulišića, ali se dvije minute kasnije dogodio vjerojatno i ključni detalj susreta kada je Thiago Silva zaradio drugi žuti karton pa su domaćini ostali s igračem manje.

Prednost na terenu WBA je iskoristio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je raspoloženi Matheus Pereira postigao dva pogotka i donio preokret gostima. Ujedno je to bio rezultat prvog poluvremena.

Do 68. minute uslijedio je potpuni potop Chelsea. Robinson je postigao treći pogodak za goste u 63. minuti, a onda je Diagne povećao na 1:4.

Tri minute kasnije Mount je donio kakvu takvu nadu za Chelsea, ali snage za nešto više nije bilo. Na kraju je sjajni Robinson u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2:5.

WBA je i dalje na pretposljednjem 19. mjestu Premier lige, dok je Chelsea četvrti.