KRALJ PARIZA: Nadal pobijedio Thiema za svoj 12. Roland Garros!

Španjolski tenisač Rafael Nadal pobijedio je Austrijanca Dominica Thiema sa 3:1 (6:3, 5:7, 6:1, 6:1) u setovima u finalu Roland Garrosa čime je stigao do rekordnog 12. naslova pariškog Grand Slama.

U reprizi prošlogodišnjeg finala, prvi break u meču napravio Thiem u petom gemu, ali Nadal je odmah u šestom uzvratio i izjednačio na 3:3.

Ključni trenutak prvog seta bio je osmi gem kada je Nadal kod vodstva od 4:3 napravio drugi break, došao do prednosti od 5:3 i sigurnom igrom na svoj servis poveo s 1:0 u setovima.

U drugom setu oba tenisača su još više podigla nivo igre na svoj servis, do 12. gema nije viđena nijedna break prilika, a onda Thiem kod vodstva od 6:5 koristi prvu break šansu i izjednačuje u setovima na 1:1.

Izgubljeni set razigrao je Nadala koji u trećem setu odmah na početku pravi dva breaka i stiže do velike prednosti od 4:0, što mu je dalo slobodu da mirno privede set kraju i povede s 2:1.

Već tada je bilo jasno da Nadal ima potpunu kontrolu nad ovim mečom. Fenomenalni Španjolac je u četvrtom, ispostavit će se i odlučujućem setu, samo preslikao igru iz trećeg seta i rutinski stigao do pobjede.

Ovo je za Nadala 12. naslov na Roland Garrosu, čime je samo potvrdio da je ‘Kralj zemlje’ i najveći igrač u povijesti zemljanih terena.