Kralj se vratio! Nadal na otvaranju Roland Garrosa ‘riješio’ mladog Australca

Rafael Nadal (ATP – 3.) plasirao se u drugo kolo Roland Garros nakon što je na startu turnira pobijedio Australca Alexeija Popyrina (ATP – 63.) sa 6:3, 6:2, 7:6 (3) nakon dva sata i 26 minuta igre.

Nadal je dominirao u prva dva seta, ali je pokazao nesigurnost u trećem, kada se ipak na vrijeme “trgnuo”, pa je izbjegao veće probleme protiv 21-godišnjeg Australca.

Kralj zemlje‘ je rutinski osvojio prvi set, pošto je u osmom gemu uspio oduzeti servis protivniku, poveo je tada sa 5:3, pa rutinski odradio posao za 1:0 u setovima.

Na krilima vodstva, treći nositelj je napravio dva vezana breaka na početku drugog seta, kada je stigao i do 4:0, pa je bilo jasno da će doći do velike prednosti.

Kada su svi očekivali da će Nadal lako do drugog kola, Popyrin je pružio žestok otpor. Fenomenalno je parirao Nadalu u trećem setu, oduzeo mu je servis, pa poveo i s velikih 5:2.

Pri rezultatu 5:3, propustio je veliku priliku na svoj servis, kada je promašio smeč, a nakon toga je Španjolac vratio break, izjednačio rezultat i vratio meč na svoju stranu.

Sve je i definitivno riješeno u tie-breaku u kojem Nadal nije imao nikakvih problema. Došao je do uvjerljivih 6:1, a iskoristio je treću meč loptu za konačnih 7:3, te 3:0 u setovima.

U drugom kolu Nadal će odmjeriti snage s francuskim veteranom Richardom Gasquetom (ATP – 53.).