‘Kraljevi’ iskoristili kiks Girone: Real Madrid sa igračem manje uspio doći do pobjede protiv Alavesa i prve pozicije u La Ligi

Nogometaši madridskog Reala pobijedili su u okviru 18. kola La Lige rezultatom 1:0 na gostovanju na Mendizorrotza stadionu kod Alavesa.

‘Kraljevi’ su tako uspjeli iskoristiti današnji kiks Girone koja nakon ovog kola više nije lider La Lige u odnosu na ljute gradske rivale.

U prvom poluvremenu, bezidejni Real nije uspio doći do prostora za promjenu rezultata, a utakmicu je dodatno usporio i crveni karton Nacha.

Iskusni španski defanzivac je zbog oštrog starta pocrvenio u 54. minuti i tako u potpunosti odveo utakmicu u samo jedan smjer. Međutim, ponovo je proradio šampionski DNA u momčadi Carla Ancelottija.

Pogodak odluke postigao je Lucas Vazquez u sudijskoj nadoknadi na centaršut Kroosa i tako donio svom timu veliki plijen u borbi za trofej u španskom prvenstvu.

Real nakon ovog kola na svom kontu ima isti broj bodova kao i Girona (45), ali je zbog bolje gol-razlike trenutno lider prvenstva. Alaves je u opasnoj zoni sa 16 bodova na 16. poziciji.

U istom terminu, Mallorca je u sjajnoj utakmici savladala Osasunu sa 3:2. Ranije danas, Betis i Girona su remizirali rezultatom 1:1, dok je remi višen i na utakmici Cadiza i Real Sociedada 0:0.