‘Kraljevi’ kako su i navikli: Real Madrid preokretom nad Las Palmasom do pobjede i prvog mjesta La Lige

Nogometaši Real Madrida upisali su novu pobjedu, a ovog puta na neugodnom gostovanju kod Las Palmasa u okviru 22. kola španske La Lige rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez mnogo velikih prilika. Najopasniji kod gostiju bili su Vinicius i Rodrygo, dok je Cardona bio najbolji pojedinac u redovima domaće momčadi.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 53. minutu susreta, Las Palmas stiže do prednosti. Poslije sjajne asistencije Sandra Ramireza pogodak postiže Javier Munoz.

Real se naravno nije htio predati, pa je već u 65. minutu stigao do izjednačenja. Camavinga je odigrao fenomenalno dodavanje prema Viniciusu, a ovaj rutinski matira golmana protivnika za 1:1.

Tražili su Madriđani preokret do kraja meča, do kojeg su uspjeli doći. Toni Kroos je u 84. minutu savršeno asistirao za Tchouamenija koji glavom trese mrežu Las Palmasa i postavlja konačnih 2:1.

Real Madrid je u ovom momentu lider La Lige sa 54 osvojena boda i imaju dva boda više od prvog pratioca Girone. S druge strane, Las Palmas je na zaista odličnom osmom mjestu sa 31 bodom na svom kontu.