KRALJEVI OPET U IGRI: Real slavio u gradskom derbiju, Atletico upisao prvi poraz sezone

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Atletico 2:0 u derbiju 13. kola španjolske La lige. To je bio prvi ovosezonski poraz Atletica.

Real je poveo u 15. minuti pogotkom Casemira. Mreže su nakon toga mirovale do 63. minute, kada je lopta opet završila u mreži Jana Oblaka.

S distance Dani Carvajal je uputio snažan udarac i pogodio stativu. Slovenac je pokušao obraniti, a na kraju se od njegovih leđa lopta odbila u mrežu.

Atletico je bez obzira na poraz ostao prvi na tablici La Lige sa 26 bodova, jednim više od drugoplasiranog Sociedada. Real Madrid je sada treći sa 23 boda.

U susretima odigranim u ranijim termina Sevilla je slavila sa 1:0 na gostovanju kod Getafea, Huesca je na svom stadionu ostvarili prvu pobjedu u ovoj sezoni nadigravši Alaves sa 1:0, dok su Valencia i Athletic Bilbao podijelili bodove rezultatom 2:2.