‘Kraljevi’ u skladu sa očekivanjima: Real u Madridu napunio mrežu slabašnog Elchea do samoga vrha

U okviru 21. kola španske La Lige, Real Madrid je večeras ugostio na Santiago Bernabeu stadionu ekipu Elchea, te slavio sa velikih 4:0.

Elche je do prošlog kola bio jedini tim u španskom prvenstvu koji nije imao nijedan trijumf, pa se pobjeda ‘Kraljeva’ večeras itekako očekivala.

Marco Asensio je već u osmom minutu sjajnim pogotkom nakon finog solo prodora načeo protivnika. U 30. minutu je zbog igranja rukom defanzivca gostiju dosuđen penal za Real. Karim Benzema je sa bijele tačke duplirao prednost domaćih.

Igrala se sudačka nadoknada prvog poluvremena kada su Madriđani dobili novi penal. Burgos je srušio Rodryga, a Benzema je ponovo bio precizan za 3:0 i rezultat prvog dijela igre.

U nastavku Real je samo nastavio svoju apsolutnu dominaciju, da bi konačnih 4:0 udarcem izvan šesnaesterca postavio rezervista Luka Modrić u 80. minutu.

Real Madrid je sada drugoplasirani tim La Lige sa 48 bodova na svom kontu i za liderom Barcelonom zaostaje čak osam bodova. Elche je zakucan za dno tabele sa devet osvojenih bodova.