‘Kraljevi’ uz pomoć kontroverznih odluka VAR-a do prve pobjede u La Ligi

Nogometaši Reala pobijedili su na stadionu “Benito Villamarin” u okviru treće kola La Lige ekipu Betisa rezultatom 3:2.

Dobro je krenulo po ekipu iz Madrida budući da je Valverde već u 14. minuti iskoristio dodavanje Benzeme i doveo Real Madrid u vodstvo.

Ipak, prije odlaska na odmor Betis je uspio preokrenuti rezultat. Prvo je Mandi pogodio glavom nakon centaršuta Canalesa, a onda je Carvalho dobrim udarcem pogodio za 2:1.

Samo što se krenulo s centra u drugom poluvremenu Real dolazi do izjednačenja uz dosta sreće budući da je Emerson postigao autogol.

Real je uzalud napadao sve do 82. minute kada je dosuđen sporan penal zbog igranja rukom Bartre i to nakon pregledavanja VAR-a. Na kraju je Ramos majstorski izveo penal panenkom i donio Realu prva tri boda u La Ligi ove sezone.