‘Kraljevima’ su preokreti svakodnevnica: Sociedad kapitulirao na Bernabeu, Real ponovo lider La Lige!

Nogometaši Real Madrida su u utakmici petog kola španske La Lige na svom terenu dočekali Real Sociedad, te na kraju slavili preokretom sa 2:1.

Iako je Sociedad nakon prvih 45 minuta imao prednost od 1:0, tim iz San Sebastiana nakon posljednjeg sudijskog zvižduka morao se pomiriti sa činjenicom da iz Madrida neće ponijeti niti jedan bod.

Gosti su od samog početka pokazali Madriđanima da neće biti lagan protivnik, da bi već u petom minutu poslije nespretne reakcije odbrane domaćih Barrenetxea zatresao mrežu Kepe za vodstvo Sociedada.

Do kraja prvog dijela igre ‘Kraljevi’ su napadali i napadali, ali pogotka nije bilo. U drugom poluvremenu druga i priča. Odmah u prvoj akciji rezultatski egal bivšem prvaku Evrope donosi Valverde i to pravom golčinom.

Vidjelo se da su Ancelottijevi izabranici željeli totalni preokret, do kojeg su i došli kada je na drugu asistenciju Frana Garcije večeras, pogodak u 60. minutu postigao Joselu za konačnih 2:1.

Real Madrid ovom je pobjedom vratio lidersku poziciju u La Ligi i ima 15 osvojenih bodova, te dva boda više od drugoplasirane Barcelone. S druge strane, Sociedad je 11. sa šest bodova.