Kraljevska demonstracija sile! Hat-trick nevjerovatnog Viniciusa, Real ‘uništio’ Barcelonu i osvojio Superkup Španije

Nogometaši Real Madrida večeras su u Saudijskoj Arabiji odigrali finale Superkupa Španije protiv Barcelone, te slavili sa uvjerljivih 4:1.

Zvijezda večeri svakako je bio nevjerovatni Vinicius Junior. Naime, fantastični Brazilac je sa svega 40-ak minuta igre postigao hat-trick najljućem rivalu ‘Kraljevskog kluba’.

Utakmica je za Real počela savršeno. Igrao se sedmi minut kada Vinicius poslije nestvarnog proigravanja Bellinghama trese mrežu Katalonaca, da bi svega tri minuta kasnije krili napadač postigao svoj drugi pogodak. Ovog puta mu je asistent bio Rodrygo.

Ipak, Lewandowski smanjuje u 33. minutu. Ostalo je nešto više od pet minuta do kraja prvog poluvremena, a Vinicius je uspio izboriti penal za svoju momčad, te ga sam uspješno realizovati za visokih 3:1.

U nastavku je Real odrađivao posao. No, Rodrygo u 64. minutu igre nije želio propustiti priliku da mrskom protivniku nanese još bolniji poraz, pa je sjajno zabio za konačnih 4:1. Za kraj, vrijedi napomenuti da je Araujo zaradio isključenje u 71. minutu.

Real Madrid je na ovaj način osvojio 13. trofej Superkupa Španije. Također, ove sezone su još uvijek u igri za one najveće trofeje. Stoga, ostaje nam da ispratimo kako će izgledati na kraju ova sezona za Madriđane, a djeluje itekako dobro.