Kratko je trajala pozitiva navijača Manchester Uniteda: ‘Crveni đavoli’ poraženi kod Nottingham Foresta

Nogometaši Manchester Uniteda su u utakmici 20. kola engleskog Premiershipa putovali na gostovanje kod Nottingham Foresta, gdje su i poraženi rezultatom 2:1.

Do prvog ozbiljnog pokušaja na meču čekali smo sedam minuta, a tada je Wood zaprijetio, no njegov udarac ide preko gola gostujućeg tima. To je bilo skoro sve što se tiče prvog, poprilično monotonog poluvremena, pa smo sve pogotke vidjeli u drugom dijelu igre.

Dalot je u 56. minutu pogodio stativu domaće ekipe, da bi kazna stigla osam minuta kasnije. Na drugoj strani je lijepu akciju pogotkom krunisao Dominguez za 1:0.

Međutim, United nekako dolazi do poravnanja u 78. minutu zahvaljujući Marcusu Rashfordu. Ipak, najveća krivica bila je na golmanu Nottinghama, Turneru.

Zatim je uslijedio novi i završni šok za navijače iz Manchestera. Igrao se 82. minut kada Elanga asistira, a Gibbs-White zabija za konačnih 2:1. Iako su ‘Crveni đavoli’ imali priliku da u sudačkoj nadoknadi koja je traja 10-ak minuta, stignu do poravnanja, to nisu uspjeli.

Manchester United je sada sedma momčad Premiershipa sa 31 osvojenim bodom. Nottingham Forest je 15. sa 20 bodova i ovo mu je izuztna pobjeda u borbi za opstanak.