Kroos u sudačkoj nadoknadi spašavao pobjedu Reala protiv Raya

U susretu 13. španjolskog prvenstva Real Madrid je pobijedio Rayo Vallecano sa 2:1 i opet preuzeo lidersku poziciju La Lige od Real Sociedada.

Real je poveo u 14. minuti kada je Kroos zabio za 1:0 na asistenciju Asensija, da bi ubrzo nakon toga, preciznije u 38. minuti, Benzema zabio drugi gol za ‘Kraljeve‘ i tako im donio veliku prednost na poluvremenu.

Nogometaši Carla Ancelottija sigurno su čuvali stečenu prednost u drugom dijelu, ali stvari su se promijenile u 77. minuti kada je Falcao, samo osam minuta nakon što je ušao u igru, zabio za 2:1 i tako ozbiljno ugrozio prednost Reala.

Najveću priliku da dođu do velikog boda gosti su imali u 92. minuti, ali je Kroos sjajno reagirao i izbacio loptu s gol-linije, nakon čega je Courtois rutinski zaustavio udarac s distance.

Do kraja susreta rezultat mreže se više nisu tresle i Real je uspio zadržati prednost, a tako i upisati osmu pobjedu u ovoj sezoni te sa 27 bodova izbiti na lidersku poziciju La Lige.