‘Kroz iglene uši’: Bayern se namučio protiv Borussije u Monchengladbachu, Tuchela spašavao mladi rezervista

Ekipa minhenskog Bayerna večeras je nakon preokreta sa 2:1 uspjela da savlada Borussiju u Monchengladbachu u okviru trećeg kola njemačke Bundeslige.

Bayern je od samog početka imao inicijativu i bilo je kristalno jasno da će izabranici Thomasa Tuchela imati loptu u svom posjedu. Ipak, prva je povela Borussija i to pogotkom Itakure u 30. minutu za erupciju oduševljenja na tribinama.

Krenuli su ‘Bavarci’ svim silama po poravnanje preko Kanea, Goretzke i Kimmicha, no pogotka nije bilo. Bayern je tako do izjednačenja stigao tek u 58. minutu susreta. Tada je Kimmich sjajno poslao loptu za Sanea koji se odlično snalazi i zabija.

Zatim smo gledali apsolutnu opsadu gola domaćeg tima, a sve se isplatilo u 87. minutu utakmice kada je rezervista Mathys Tel pogodio za totalni preokret i konačnih 2:1 i to samo šest minuta nakon svog ulaska u igru.

Bayern se ovim trijumfom izjednačio sa liderom Bundeslige, Bayerom iz Leverkusena, te obe ekipe imaju po devet osvojenih bodova. S druge strane, Borussia je tek 15. i ima samo jedan bod.