Kultni stadion danas je bio svjedok čarolije, Bernabeu se poklonio fantastičnom Rodrygu

Real Madrid danas je na svom terenu savladao Mallorcu sa 4:1 u susretu petog kola španske La Lige.

Dugo je Real lomio goste koji su pogotkom Muriqija iz 35. minuta vodili sa 1:0, da bi se na odmor otišlo neriješenim rezultatom (1:1).

U nastavku ‘Kraljevi’ ipak stižu do uvjerljivog trijumfa. Postigli su čak tri pogotka u završnih 20 minuta uz fenomenalnu igru mladog Brazilca Rodryga.

On je prvo asistirao svom zemljagu Viniciusu za vodeći pogodak (2:1), a zatim je u 89. minutu napravio istinski spektakl na Santiago Bernabeuu.

Uzeo je loptu na 40-ak metara od protivničkog gola i nezaustavljivo krenuo prema naprijed, te ga više niko nije mogao zaustaviti.

Na putu do gola uništio je defanzivce rivala. Dvojicu je bacio driblingom, nakon čega je loptu poslao u mrežu za vodstvo od 3:1. Pogodak možete pogledati OVDJE.

Poslije ove demonstracije sile 21-godišnjaka, kompletan Bernabeu ustao je na noge da pozdravi nogometnog čarobnjaka koji je postigao zaista spektakularan pogodak.