Lakersi na pogon Jamesa do pobjede protiv Celticsa, Mavsima nije pomogao ni fenomenalni Dončić

Los Angeles Lakersi pobijedili su Boston Celticse 117:102 na svom parketu te tako upisali 13. pobjedu sezone, a sinoć su još slavili i Brooklyn Netsi i New York Knicksi.

Prva četvrtina utakmice između Lakersa i Celticsa donijela je ukupno 64 poena, 31 domaćina i 33 gosta, ali do odlaska na odmor ekipa iz Los Angelesa dolazi do preokreta i na predah se otišlo vodstvom domaćina 60:55.

Da će Lakersi doći do trijumfa bilo je jasno nakon treće četvrtine u kojoj su došli do dvocifrenog vodstva, nakon čega su rutinski priveli utakmicu kraju i proslavili 13. pobjedu u sezoni.

Prvo ime susreta bio je Jayson Tatum (Boston) koji je postigao 34 koša, dok se u pobjedničkom redovima istaknuo LeBron James sa 30 ubačaja.

Dallas Mavericksima nije pomogao ni fenomenalni Luka Dončić koji je ubacio 28 koševa, a njegove ekipa na kraju je poražena 102:99. Brooklyn Netsi su do velike pobjede nosili Kevin Durant sa 24 i James Harden sa 23 ubačaja.

Interesantno, Mavsi su u ovom susretu imali čak 46 pokušaja za tri koša, od kojih su promašili njih 37, pa je potpuno jasno da je to jedan od ključnih razloga zbog poraza.

Pobjedu su ostvarili New York Knicksi rezultatom 121:109, a do trijumfa protiv San Antonio Spursa nosio ih je R. J. Barrett Jr. sa 32 ubačaja.