Lakersi preokrenuli protiv Portlanda i poveli u seriji

Los Angles Lakersi pobijedili su sinoć Portland Trail Blazerse te su poveli 2:1 u doigravanju NBA lige. U drugoj utakmici je Oklahoma smanjila zaostatak za Houstonom.

Lakersi su drugom pobjedom stekli prednost nad Blazersima ponajviše zahvaljujući raspoloženom LeBronu Jamesu, koji je postigao 38 poena te Anthonyju Daviesu koji je ubacio 29 poena.

Blazersi su na poluvremenu imali prednost od četiri poena, bilo je 57:53, ali u drugom dijelu igre nisu održali kontinuitet. Lakersi su bili mnogo bolji tokom treće dionice u kojoj su postigli 40 poena, dok je ekipa Portlanda stala na 29. I posljednji period igre je pripao Lakersima (23:22), a na kraju su upisali pobjedu rezultatom 116:108.

U redovima Portlanda najraspoloženiji je bio bio Damian Lillard s 34 poena, a utakmicu je s 28 poena završio CJ McCollum.

Nakon sinoćnjeg duela Oklahoma je smanjila zaostatak protiv Houstona (1:2) i to nakon produžetaka. Regularni tok utakmice završen je neriješeno rezultatom 104:104, a u nastavku je više pokazala ekipa Oklahome te je savladala Rocketse, bilo je 119:107.

Do pobjede je svoj tim vodio Dennis Schroder s 29 poena, a James Harden, iako je postigao 38 poena, nije mogao pomoći svom timu da prvi izbjegne poraz.