Lamine Yamal izveo pravu magiju i ‘spasio’ promašen penal Barcelone, Mallorca ostala bez ičega na Montjuicu

Barcelona je večeras uz mnogo muke savladala ekipu Mallorce sa minimalnih 1:0 u utakmici 28. kola španske La Lige pred svojim navijačima.

Xavi Hernandez odlučio je da u ovom meču napravi nekoliko bitnih izmjena u sastavu. Lewandowski je ostao na klupi kako bi se odmorio za Napoli i Ligu prvaka, dok se na određenim pozicijama španski stručnjak morao “krpiti” zbog povreda.

Iako dosta oslabljena, Barca je dominirala u duelu sa Mallorcom. Napadali su Katalonci od starta, a najveću šansu su imali u 24. minutu kada je u njihovu korist dosuđen penal. Ipak, Ilkay Gundogan nije uspio savladati Rajkovića i ostalo je 0:0.

U drugom poluvremenu domaća momčad je nekako uspjela da dođe do jako važnog pogotka. Igrao se 73. minut kada je 16-godišnji Lamine Yamal zablistao i sa 20-ak metara od gola spektakularno pogodio mrežu gostiju za konačnih 1:0.

Barcelona je ovom pobjedom stigla do druge pozicije na tabeli La Lige i ima 61 bod na svom kontu. Real Madrid je lider sa pet bodova više, no i utakmicom manje.