Lampard i Chelsea u problemu, sa Stamford Bridgea bod odnijela hrabra Villa

Nogometaši Chelseaja remizirali su u okviru 16. kola Premiershipa na svom stadionu protiv Aston Ville rezultatom 1:1.

Momčad Franka Lamparda još jednom nije blistala i zbog toga je pad forme i više nego očigledan u njihovim redovima. Takav rasplet iskoristila je hrabra Villa.

Mrežu je prvi zatresao Olivier Giroud u 34. minuti na još jednu asistenciju Bena Chilwella iza kojeg je povreda zgloba.

Međutim, hrabrom igrom su gosti došli do izjednačenja u 50. minutu. Cash je uputio centaršut, a višak je u pogodak pretvorio Anwar El-Ghazi.

Ostalo je do kraja 1:1, što Chelsea sada pozicionira na šestu poziciju Premiershipa sa 26 bodova.

Aston Villa je poziciju iznad večerašnjeg rivala sa nešto boljom gol razlikom.

U ranijem terminu bodove su također podijelili Leicester i Crystal Palace odigravši 1:1.